Rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest

Premiéra 8.6. 2017 v 19hod !!!
Veřejná generální zkouška 7.6. 2017 v 11hod - více info: info@rockopera.cz, 730 51 50 55Koupit vstupenky
Termíny představení
Děj opery
S rockovou operou Malý princ RockOpera Praha pokračuje ve své tradici autorských adaptací děl klasické literatury. Zpracování románu Antoine de Saint-Exupéryho je navíc její první rodinnou rockovou operou.

Příběh pojednává o letci, který ztroskotá v poušti. Když opravuje svůj letoun, objeví se Malý princ, který po něm chce, aby mu nakreslil beránka, a vypráví mu o svých zážitcích z putování vesmírem. O tom, na jakých podivných planetách byl a co na nich viděl. Kvůli cestování opustil svoji rodnou planetku, kde se zamiloval do růže.

Malý princ je nejznámější dílo francouzského spisovatele Antoine de Saint-Exupéryho. Na první pohled roztomilá pohádka v sobě skrývá filosofický podtext, jenž je čtenáři jasnější s přibývajícím věkem. Proto je příběh vhodnou látkou pro děti i jejich rodiče.

V pořadí již devátá inscenace RockOpery Praha bude opět vystavena na základě rockové hudby Milana Steigerwalda, který se při jejím komponování rozhodl ukázat zvukomalebnější stránku své tvorby. Chystá se využít i možnosti hrát pro mladé publikum rockovou operu v akustické verzi po vzoru slavného televizního hudebního pořadu MTV Unplugged. Režie a stejně tak i titulní role byly svěřeny Irině Andreevě, považované za fenomén pohybového divadla. Právě díky této umělkyni, která již dlouhodobě s RockOperou Praha spolupracuje, získává repertoár divadla neotřelý a inovativní výraz, jenž akcentuje prvky nového cirkusu a spektakulární show. Andreeva bude mít pod režisérskou taktovkou zpěváka Kamila Střihavku, jenž ztvárňuje hned několik rolí. Režisérka nechce využít jen jeho pěvecký, ale také herecký potenciál.

Vzhledem k tomu, že se divák stává součástí představení, jedinečnost a neopakovatelnost divadelního zážitku tak vynikají mnohem víc. Protože je Malý princ určen i dětskému publiku, bude ho zohledňovat nejen formálně, ale také organizačně. Historicky poprvé tak vznikne rocková opera uváděná i pro rodiny během nedělních odpolední.
  

Obsazení

Uvedené obsazení je orientační a bez záruky. Pořadatel si vyhrazuje právo obsazení ze zdravotních či jiných obdobně závažných důvodů kdykoliv změnit.
Postava
Malý Princ

Letec
  Had

Král


          Obsazení
hraje: Irina Andreeva

zpívá: Marie Steigerwaldová
hraje a zpívá: Kamil Střihavka
hraje: Matěj Kohout
zpívá: Kamil Střihavka
hraje: Vladimir Benderski

zpívá: Kamil Střihavka
​​
Růže, Liška​

​Hvězdář, Businessman

Opilec, Domýšlivec


hraje: Irena Kristeková
zpívá: Daniela G. Langrová
hraje: Salvi Salvatore

zpívá: Pavla Forest​
hraje: Lukáš Šimon
zpívá: Petr Opava​
  

dětský herecký soubor RockOpery Praha pod vedením Iriny Andreevy

Tvůrčí tým

Hudba: Milan Steigerwald    Libreto: Pavla Forest   Režie: Irina Andreeva    Asistent režie: Vladimir Benderski Grafika: Michaela Fišerová   Ředitelka marketingu: Blanka Křemenová a další...

Fotogalerie
připravuje se...