Hororová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o neopětované lásce a děsivých rituálech.

Koncertní premiéra 31.12. 2017

​1. divadelní premiéra 28.3. 2018


2. divadelní premiéra 29.3. 2018

Takhle zní první ochutnávka z očekávaného Vymítače. Poslechněte si.

Koupit vstupenky
Termíny představení
O opeře

RockOpera Praha se rozhodla rozšířit svůj už nyní dost rozmanitý a bohatý repertoár tajemnou rockovou operou Vymítač. Dílo je nejen jedním z hudebně nejtvrdších, s jakým divadlo kdy přišlo, ale zároveň i úplně první hororovou operou v jeho historii. Skladatel Milan Steigerwald se při tvorbě nechal ovlivnit nejen metalem, ale i německým komponistou Carlem Orffem a jeho zpracováním středověkých písní ze souboru Carmina Burana, Johannem Sebastianem Bachem a keltskou hudbou.

„Kdysi jsem viděl koncert Ozzyho Osbourna, který začínal Carminou Buranou. Pak nastoupil Ozzy a já si říkal, že je škoda, že Carmina nepokračuje. Rozhodl jsem se tedy udělat metalového Orffa. Stejně jako v Carmině Buraně, i ve Vymítačovi bude sborový zpěv, ale prolínaný také growlingem a screamováním,“ říká k rockové opeře Milan Steigerwald.

Jak bývá u divadla zvykem, objevují se v rockové opeře znovu hvězdy tuzemské rockové scény jako Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest, Žántí, Helena Kubelková a další. Nouze nebude ani o velkou světelnou, akrobatickou a pohybovou show. Diváky dokonce čeká i tanec u tyče v podání Jany Kadeřávkové a mistryně světa v Pole disciplínách Alexandry Kalousové. Režie se opět ujme mistryně fyzického divadla, členka legendárního Teatr Novogo Fronta Irina Andreeva.

Příběh rockové opery je inspirovaný jednou starou velhartickou pověstí. V souvislosti s tamějším kostelem svaté Máří Magdalény a přilehlým hřbitovem se dosud vypráví řada nevysvětlitelných příběhů. Mělo tu docházet k pohanským a satanistickým rituálům, měli zde vraždit nemrtví a skrz vyvolávání duchů se tu údajně chtěl jeden voják pomstít milé zemřelého kamaráda.

Dívka totiž stále oplakávala svoji zesnulou lásku a vojáka, který se jí nabízel, odmítala. Muže její lpění na zemřelém tak rozčilovalo a uráželo, že se rozhodl vykonat keltský pohanský rituál, jímž ze záhrobí vyvolal ducha svého přítele a pomocí temných sil nechal nebohé děvče posednout. Dívce nyní může pomoct už jedině Vymítač! Příběhem se nechal inspirovat i Karel Jaromír Erben při tvorbě slavné Svatební košile.
  
Tvůrčí tým

Hudba: Milan Steigerwald   Scénář a libreto: Pavla Forest   Režie a choreografie: Irina Andreeva   Asistentka režie: Eva Petrášková   Grafika: Michaela Fišerová, Tereza Doležalová   Symfonické aranžmá: Daniel Wunsch   Sound Engineer: Richard Scheufler Jr.   Jevištní mistryně: Jana Eichlerová   Media Relations: Tomáš Kopečný, Jiří Štraub    


Obsazení    

Uvedené obsazení je orientační a bez záruky. Pořadatel si vyhrazuje právo obsazení ze zdravotních či jiných obdobně závažných důvodů kdykoliv změnit.
Postava
Vymítač
Voják
Kamarád vojáka
 Kněžka
Mág, veterán
Menhir
Dívka vojáka
Démon
Dívky v nočním klubu

Lidé, vojáciDivadelní společnost v klubu

Kamil Střihavka
Honza Toužimský
Petr Kutheil
Helena Kubelková
Petr Opava
Pavla Forest
Žántí
Magdaléna Tempírová
​​Jana Kadeřávková, Alexandra Kalousová, Eva Petrášková, Jana Eichlerová
Sbor Rockové akademie, Vratislav Kolomazník, Salvi Salvatore, Pavel "Fafelos" Pešík, Petr "Keeta" Dvořák, Luboš Balog
Jana Paňková, Zuzana Dovalová, Matěj Kohout, Jan "Jafar" Filipenský/Petr Novák


Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR      

Fotogalerie

 1. Managing Director
 2. Managing Director
 3. Managing Director
 4. Managing Director
 5. Managing Director
 6. Managing Director
 7. Managing Director
 8. Managing Director
 9. Managing Director
 10. Managing Director
 11. Managing Director
 12. Managing Director
 13. Managing Director
 14. Managing Director
 15. Managing Director