Pátek 13.7. 2018

​1. Stage

Luboš Pospíšil

Bývalý člen legendárního C&K Vocalu představí velké hity se svojí kapelou 5P.

České srdce

Populární folkrocková formace se na RiverFest nepodívá poprvé. I tentokrát je velmi nepravděpodobné, že by se svojí neodolatelnou směsicí irské lidové hudby a bigbítu neslavila úspěch.

Pozdní sběr

Někteří členové známých skupin jako Čechomor, AG Flek nebo Druhá tráva mají společného jmenovatele - multižánrovou formaci Pozdní sběr.

Vlasta Redl

Husličky, Večer křupavých srdíček, Sbohem, galánečko... Nejen to je jeden z předních tuzemských písničkářů Vlasta Redl, který dokázal obratně propojit folk s moravskou lidovou hudbou a rock.em.

Sobota 14.7. 2018

​​1. Stage

OnlyToo

Pražští rockeři OnlyToo toho na sebe moc neprozrazují. Jak ostatně píšou na svém Bandzone profilu: "Historii už nikdo nepamatuje, současnost a budoucnost jsou zajímavější." Dodejme, že v současnosti vám stačí vědět, že tihle pravověrní vyznavači kytarové muziky zahájí druhý den RockOpera RiverFestu.

Rockové pohádky pro malé rebely (Jiří Štraub a Martin Kučera)

Spisovatel Jiří Štraub představí s kytaristou a zpěvákem kapely Čardáš klaunů Martinem Kučerou příběhy z knihy Rockové pohádky pro malé rebely doprovázené autorskými skladbami.

Turbo

Rocková kapela Turbo vznikla už v roce 1981 a i dnes se její hity těší velké oblibě.

COVERS for Lovers

Pražští pop-punkeři rozšiřují svou účástí žánrový záběr RockOpera RiverFestu a přivezou s sebou i svůj loňský singl Zázraky s.r.o..

Vintage Wine

Vintage Wine sice svému albu dali vtipný název Thrashfolk, ale ve skutečnosti na výbornou propojují irskou folkovou hudbu a rock.

D.N.A.

Stále populárnější metalisté D.N.A. letos nahrávají novou desku pod produkčním dohledem Lea Holana (ex-ŠkWor), z níž něco zazní i při jejich speciálním hodinovém setu na RockOpera RiverFestu. 

RockOpera Praha.

Tradiční headlineři přivezou do Českého Šternberka další speciální show. Nečeká vás jen koncertní průřez všemi klasickými díly tohoto ojedinělého hudebního divadla, ale i novinky jako například skladby z jeho mimořádně tvrdé, letos uvedené hororové rockové opery Vymítač.

Serpencia

Trochu gothic rocku na dobrou noc nikdy neuškodí. Sestava kapely Serpencia pochází z Úval, Prahy, Mladé Boleslavi a Kladna a sejde se při nočním setu na RockOpera RiverFestu.

Sobota 14.7. 2018

​​2. Stage

Necrofiles

Plzenští metalisté se prezentují jako "Partička čtyř hovad delajících kravál, kterýmu přezdívají Pekelnej rock'n'roll." Bude bordel a hlavně sranda.

Metalcraft

Ještě před tím, než si MetalCraft zahrají před slavnými japonskými Loudness, přivezou svůj melodický metal i na letošní RockOpera RiverFest.

Lemmingway

Z pražského podzemí vyvěrala mladá skupina, která neskrývaně obdivuje tvorbu progressiverockových skupin ze šedesátých a sedmdesátých let jako například Yes nebo z českých zástupců Blue Effect. Příznačná je pro ni i hravá a vtipná poezie Jana Kubíka známého také jako písničkáře s přezdívkou Lumík. 

Čardáš klaunů

Původně jihlavská kapela, která momentálně nahrává svoji první desku ve studiu Sono. V její sestavě se objevuje například bubeník Radek Doležal (Precedens, Lili Marlene, nabubnoval oscarovou hudbu ke snímku Quentina Tarantina Osm hrozných) nebo autor muziky k projektu Rockové pohádky pro malé rebely Martin Kučera.

Seventh Passion

Druhou stage RockOpera RiverFestu uzavřou progressiverockoví Seventh Passion z Plzně. Existují sice teprve chvíli, ale jejich tvorba vypadá do budoucna velmi slibně.

Vstupenky v předprodeji za
450,-

Pro členy Fanklubu RockOpery Praha - 50% sleva!!! Jiné slevy na tuto akci uplatnit nelze. Děkujeme za pochopení.
Vstupenky v den konání akce za 600,-


Předprodej končí v půlnoci 1. července 2018!!!
Rezervovat on-line
Koupit osobně