Máme otevřeno v RockOpeře Praha!
Čtvrtek 26. 4. 2018

Letošní program RockOpery Praha v rámci akce Art District 7 Máme otevřeno se opět ponese v přívětivém kulturním duchu. Návštěvníci mohou v RockOpeře Praha strávit celý večer. Čeká je prohlídka zákulisí divadla, kde na ně vyčkávají postavy z našich rockových oper ztvárněné členy oficiálního fanklubu RockOpery Praha Lid Thébský, pěvecké vystoupení Sboru Rockové akademie a setkání s uznávaným malířem Danielem Krejbichem, který ve foyer momentálně vystavuje své obrazy z cyklu Kněžky. Na závěr večera se pak návštěvníci mohou zúčastnit autorského čtení povídek spisovatelky Nikoly Valové a nových příběhů z připravované knihy spisovatele, hudebního publicisty a textaře Jiřího Štrauba Rockové pohádky pro malé rebely s hudebním doprovodem Martina Kučery, frontmana skupiny Čardáš klaunů.
19:00, 19:30, 20:00, 20:30

Vystoupení Rockové akademie a prohlídky zákulisím
které nás dramatizovanou formou zavedou za scénu, kde se před námi začnou rozehrávat oživené scény z našeho repertoáru. Diváci se mohou občerstvit ve foyer. Každá prohlídka začíná a končí hudebním vystoupením Sboru Rockové akademie.

Kapacita prohlídky je maximálně 10 osob. Doporučujeme nákup předem. 
Vstupenky se slevou (za 49 Kč) pouze osobně po předložení dokladu na pokladně RockOpery Praha.

Vstupné: 99 Kč
Studenti a důchodci: 49 Kč 

Koupit
21:00 - 22:00

Setkání s malířem Danielem Krejbichem a autogramiáda
Daniel Krejbich se se svým dílem dočkal uznání i v zahraničí a nyní v RockOpeře Praha vystavuje sérii eroticky laděných obrazů s názvem Kněžky, probíhající u příležitosti premiéry nové hororové rockové opery Vymítač.


Zdarma
Bez rezervace
22:00 - 22:30
Zdarma
Bez rezervace

Autorské čtení spisovatelky Nikoly Valové
Povídka. Jeden z nejtěžších literárních žánrů. Spisovatelka, herečka, žurnalistka a cestovatelka Nikola Valová vás krátkými příběhy provede spletí lidských vztahů a osudů. Osudů tak dojemných, tak humorných, tak neuvěřitelných, že by snad mohly být i pravdivé. Těšit se můžete na povídky Uprostřed krajnice a Hluboký výstřih do duše, které již sklidily nemalý ohlas v několika literárních soutěžích. Jako bonus zazní ve své premiéře povídka téměř pohádková s názvem Trápení skřivanovo aneb Pár poznámek z ornitologie. Četbu autorky proloží písněmi její sestra, členka Rockové akademie, Kamila Valová.
  
  


22:30 - 23:00

Autorské čtení Rockových pohádek pro malé rebely
pro nejmenší rockery i pro dospělé beaťáky. Rockový novinář Jiří Štraub vám ze své připravované knihy přečte na dobrou noc několik pohádek se zvířátky milujícími rock'n'roll. Příběhy bude svými písničkami prokládat frontman skupiny Čardáš klaunů Martin Kučera. V premiéře zazní úplně nové rockově-pohádkové skladby, na nichž textařsky spolupracovali oba hlavní protagonisté závěrečné půlhodiny letošního programu Máme otevřeno v RockOpeře Praha. Proběhne i křest sešitového vydání pohádky O lvovi, který málem přišel o řev.


Zdarma
Bez rezervace

Pro podpoření příjemné atmosféry bude po celou dobu v provozu bar ve foyer a pokladna.