Novinky/ Akce
Co je v RockOpeře nového?

RockOpera Praha v novém klipu rozpárá herce zaživa

Zjevení Pána smrti, nelítostného soudce duší zemřelých, je jedním z nejtemnějších okamžiků symfonicko – rockového díla RockOpery Praha
Bardo Thödol . Metalová píseň, které dominuje hluboký hlas Petra Opavy, se dočkala i vlastního videoklipu v režii Matěje Říhy.

V něm je mimo obdivuhodných instrumentálních, hlasových a fyzických výkonů všech přítomných k vidění také mučení představitele duše na posmrtné pouti ke znovuzrození v kovaného rockera, Matěje Kohouta. Petr Opava mu za pomoci svých asistentek rozpárá břicho a vytáhne vnitřnosti, aby se pak oběť znovu dala dohromady a podstoupila bolestnou proceduru znovu. Podobně jako je tomu v Tibetské knize mrtvých, na jejímž základě je opera zpracovaná.

„Z Barda Thödol jsme už natočili video k jemné písni Déjà vu. Chtěli jsme ale ukázat i náš dramatický potenciál, ztvárnit i drastický zážitek, jenž se v opeře objevuje, a předvést divákům, že je mimo příjemných, až meditativních ploch čeká také dramatičtější a náladovější hudba. Skladba Pán smrti vyjadřuje krajní polohy lidských emocí, které se představiteli duše vrací v životě mezi životy. Jedná se zároveň o jednu z nejoblíbenějších písní z Barda Thödol a při živém provedení fascinuje publikum s na jevišti přítomnou obří loutkou Pána smrti a jeho mantrou: ‚Óm rulu rulu hung džó húm‘ ,“ 
říká libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Bardo Thödol divadlo znovu uvede 1. listopadu 2018. 
  
     
 

  

  


KOUPIT VSTUPENKY NA FRANKENSTEINA!
KOUPIT VSTUPENKY NA BARDO THÖDOL!

Poslechněte si první ochutnávku z Frankensteina od RockOpery Praha

  
RockOpera Praha nestráví prázdniny jen na letních festivalech, ale také tvrdou prací. Chce využít času, který získala tím, že přes léto neodehraje ani jednu rockovou operu, a plně se ponořit do skládání hudby ke své nové hororové opeře Frankenstein.

Fanoušci už nyní mohou poslouchat na YouTube a Facebooku instrumentální ukázku v upoutávce na silvestrovskou koncertní premiéru dalšího přírůstku do hororové série divadla. Ta začala na konci minulého roku prvním slavnostním uvedením skladeb z později velmi úspěšného Vymítače.„Uzavíráme sezónu veselicí a zároveň předkládáme fanouškům příslib toho, co od nás mohou čekat v další sezóně. Je to naše mezifáze v tvorbě, při níž si můžeme vyzkoušet, jak nové skladby fungují. Diváci nám dávají zpětnou vazbu, a to nám velice pomáhá. První reflexe od publika může konečnou podobu díla podstatně ovlivnit,“ říká výkonná ředitelka divadla, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.
     
 

  

  


KOUPIT VSTUPENKY NA FRANKENSTEINA!

RockOpera Praha vyjíždí po úspěšné sezóně pod širé nebe
  
  
RockOpera Praha zakončila svoji úspěšnou sezónu s narvaným sálem při představení Faust. V létě se pak vydá na letní festivaly. Její první zastávkou se stane RockOpera RiverFest v Českém Šternberku konaný 13. a 14. července, který letos poprvé potrvá dva dny a rozšířil se o dvě scény. Na open air akci zahrají jak známá jména, tak mladé kapely, jež si svá místa v popředí české rockové scény teprve hledají.

Hlavním tahákem prvního dne jsou Vlasta Redl a Luboš Pospíšil se svojí skupinou 5P. Druhý den pak v hlavním čase vystoupí RockOpera Praha, která si připravila koncertní průřez všemi svými operami, včetně nejnovějšího Vymítače. Nebude se ovšem jednat o obyčejný koncert, ale o metalovou show s akrobaty režírovanou jednou z dvorních režisérek divadla Irinou Andreevou. S tímto programem navíc divadlo letos zavítá i na další festivaly.

  
 

  

  


foto: Martin Paldus
KOUPIT VSTUPENKY NA ROCKOPERA RIVER FEST 6!
KOUPIT VSTUPENKY NA PŘÍŠTÍ SEZÓNU!

Oidipus Tyranus se na podzim nevrátí. RockOpera Praha ho uvede naposled 14. června.  
  
  
RockOpera Praha reprízovala jedno ze svých nejslavnějších děl Oidipus Tyranus alespoň jednou za půl roku. Letos ale nastala změna. Rockovou operu budou mít diváci možnost zhlédnout tento rok naposled už 14. června.

Divadlo odehrálo svoji rockovou adaptaci Sofoklovy hry Král Oidipus v tomto půlroce již jednou. Další reprízy se dílo dočká už v červnu s tím, že na podzim se k němu RockOpera Praha již nevrátí.

„Chtěli jsme nechat větší prostor v současnosti velmi oblíbenému Vymítači. Oidipa navíc budeme v průběhu letošního roku ještě hrát v Bratislavě. Divákům, kteří jsou zvyklí navštěvovat představení na naší holešovické scéně, ovšem doporučujeme se na Oidipa zajít podívat 14. června. Znovu ho totiž odehrajeme nejdříve v roce 2019,“ říká klávesista, skladatel a umělecký ředitel RockOpery Praha Milan Steigerwald.

Repríza přinese ještě další exkluzivitu. Tvůrci na ní představí videoupoutávku k nové připravované opeře, která rozšíří jejich slavnou antickou sérii složenou z Oidipa Tyrana, 7 proti Thébám a Antigony.  

„Podrobnější informace o chystaném díle si zatím necháváme pro sebe. Vyzradíme je až na Oidipovi. Kdo se chce dozvědět více, ať přijde. Máte se na co těšit,“ tajemně se usmívá zpěvačka, libretistka a výkonná ředitelka Pavla Forest.

Vstupenky na 14. června můžete už nyní kupovat na www.rockopera.cz/program. Hlavní role krále Oidipa se opět zhostí jeden z předních tuzemských metalových zpěváků Honza Toužimský z Arakainu.
  
  
 

  

  


KOUPIT VSTUPENKY NA 14.6. 2018!

RockOpera Praha přivítá na největší repríze Barda Thödol Davida Kollera
  
  
RockOpera Praha na 17. května připravila doposud největší reprízu mystické symfonicko-rockové opery Bardo Thödol, spojené s vernisáží výstavy fotografií Tři rocky jedné z dvorních fotografek divadla Soni Šeré. Speciálním hostem čtvrtečního večera se stane známý zpěvák David Koller, který pokřtí zahájení expozice a nový ilustrovaný program k Bardu Thödol.

Symfonicko-rockové dílo můžeme řadit k umělecky nejambicióznějším projektům prvního divadla nejen pro rockery. RockOpeře Praha se v něm podařilo najít dynamiku ve střídání pasáží autorské vážné hudby a rockových a metalových skladeb. Fascinující výjevy z Tibetské knihy mrtvých, kterou je opera inspirována, soubor výstižně ztvárnil prostřednictvím fyzického divadla pod vedením fenomenální Iriny Andreevy z legendárního Teatr Novogo Fronta, prvků z nového cirkusu, obřích loutek a vizuálních efektů. Andreeva si navíc přizvala specialistu na pyrotechnickou show Michaela Baltizara a herečku zaměřující se se na fyzické divadlo Michaelu Hradeckou ze Spitfire Company. Pohybově náročnou hlavní roli ztvární vynikající Matěj Kohout, jenž spolupracuje i s Národním divadlem.

„Pro operu jsme vytvořili příběh horolezce, který zemře při zdolávání hory. Přepadnou ho pak vize a představy,“ říká v knize RockOpery Praha Jen pár vět… libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

„Z hudebního hlediska je Bardo Thödol rock napůl s klasikou. Hodně jsme se snažili pracovat se světlem, aby v opeře byly stíny, které obklopí umírajícího, když z něj vychází duše. Snažili jsme se do Barda zamontovat nějaké 3D projekce,“ dodává skladatel a klávesista Milan Steigerwald.

RockOpera Praha hraje symfonicko-rockovou operu už druhým rokem a z úst řady fanoušků zní, že se jedná o jedno z jejích vrcholných děl. 17. května 2018 se v něm představí například Viktor Dyk, Honza Toužimský, Pavla Forest, Miroslava Pilcová Časarová, Petr Opava a další.

Diváci se mohou těšit i na speciálního hosta, populárního Davida Kollera, který mimo jiného slavnostně zahájí výstavu Tři rocky umělkyně Soni Šeré. Absolventka ostravské konzervatoře pod vedením významné české fotografky Dity Pepe nebo známého Jaroslava Kociána si připravila průřez svých nejlepších snímků pořízených během tří let její spolupráce s RockOperou Praha.

„Toto ojedinělé divadlo je pro mě druhou rodinou. Výstava prezentuje nejen moji lásku k němu, ale také můj pohled na jeho fascinující opery,“ říká Soňa Šerá.


David Koller se do RockOpery Praha podívá úplně poprvé. Stejně tak se v divadle úplně poprvé koná samostatná výstava Soni Šeré zaměřená čistě na fotografie z rockových oper Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Vzhledem k očekávanému početnému obecenstvu a exkluzivit bude Bardo Thödol slavit 17. května jeden ze svých největších triumfů.
  
 

  

  


foto: Archiv Davida Kollera
foto: Soňa Šerá
Koupit vstupenky na Bardo Thödol 17.5. 2018 (Speciální host: David Koller)!!!

Faust opět plní sál RockOpery Praha

RockOpera Praha bude v pátek 15. 12. 2017 slavit další velký úspěch. Po nedělní repríze Malého prince narvané nadšenými diváky se totiž na své jeviště vrátí s populárním Faustem , na kterého už nyní zbývá jen pár volných míst.

Poslední předvánoční představení divadla se ponese v duchu nadčasového příběhu Johanna Wolfganga von Goetheho, k němuž se diváci rádi vracejí už více jak dvě stě let. RockOpera Praha ale nabízí naprosto ojedinělé zpracování, které řada jejích fanoušků navštíví poněkolikáté. A to i přesto, že divadlo rockovou operu uvede od září už podruhé.

S Faustem se na prkna RockOpery Praha v titulní roli opět vrátí Jiří Zonyga a charismatický Viktor Dyk jako Mefistofeles. To ale zdaleka nejsou jediné hvězdy tuzemské rockové scény, které se v rockové opeře objeví. Z těch dalších jmenujme například Lukáše Písaříka, Pavlu Forest nebo hlas současného Arakainu Honzu Toužimského.

RockOpera Praha se sice po repríze jednoho ze svých nejúspěšnějších děl vydá na vánoční odpočinek, ale aktivní bude hned na Silvestra. Poslední noc roku 2018 oslaví koncertní premiérou hororové rockové opery Vymítač

Jiří Štraub
  
 

  

  


RockOpera Praha se vrátí s legendární Antigonou

RockOpera Praha ve čtvrtek 7. prosince završí svoji antickou trilogii legendární Antigonou . Rocková opera před jedenácti lety nastartovala kariéru tohoto unikátního hudebního divadla a i po tak dlouhé době se těší velké oblibě. O tom, že dílo je stále aktuální, se můžete přesvědčit už tento týden při poslední repríze v roce 2017. V hlavní roli se představí punkerka Linda Fait, která je kromě skvělé herečky a zpěvačky také vynikající výtvarnicí, designérkou svítidel a zakladatelkou značky Like. Událost zde.
 
Antigonou ale perný měsíc RockOpery Praha zdaleka nekončí. 15. prosince se na její prkna vrátí oblíbený Faust , který je čím dál plnější a na nějž se už nyní shánějí volná místa obtížněji, než na jiná představení.

Konec roku pak divadlo oslaví pro něj netradičním způsobem – koncertní premiérou úplně nové rockové opery Vymítač, ve které se představí hvězdy tuzemské scény jako Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Viktor Dyk, Pavla Forest nebo Žántí.
Vstupenky na všechna zmiňovaná představení můžete kupovat zde.

Jiří Štraub
  
 

  

  


foto: Hana Brožková

Bára Basiková poprvé v RockOpeře Praha!
  
Představení Anna Karenina (12.10. 2017) bude korunováno křestem dvacátého roku od vydání alba skupiny zakladatelů RockOpery Praha King Size Romeo & Julie. Na jevišti se jako kmotra objeví legenda české hudební scény BÁRA BASIKOVÁ, která znovu pokřtí i knihu zpěvačky, libretistky a představitelky titulní role Pavly Forest ...Jen pár vět. Publikaci šel za kmotra v červnu letošního roku kytarový mág Michal Pavlíček. Basiková na něj naváže jako zpěvačka jejich slavného projektu Stromboli.
Jiří Štraub
  


Anna Karenina vyjede na motorce už 12. října
  
RockOpera Praha spěje do druhé poloviny sezóny s podtitulem Music Salvation 2017, s níž chce spasit tuzemskou hudebně-divadelní scénu, a ukázat, že mimo silných příběhů patří na jeviště i hlasitá rocková muzika a velké hlasy. Každé její představení je odměňováno bouřlivým potleskem a jinak tomu nebude ani u reprízy rockové opery Anna Karenina (12.10. 2017).

Slavné dílo Lva Nikolajeviče Tolstého se dočkalo rockového zpracování zasazeného do motorkářského prostředí. Na jevišti nebudou chybět ohně, akrobacie a ani hlasy Pavly Forest, Jiřího Zonygy, Honzy Toužimského, Viktora Dyka a mnoha dalších. Staňte se svědky ojedinělé hudební spásy!
Vstupenky zde!  
Jiří Štraub
  


foto: Libor Nedvídek

RockOpera Praha rozjíždí velkou soutěž o vstupenky a bere útokem online hudební obchody
  
 RockOpera Praha už tento měsíc začíná se svou hudební spásou a dává jasně najevo, že to s ní myslí smrtelně vážně. Pro své fanoušky připravila velkou soutěž o vstupenky na Fausta (21.9.) a Oidipa Tyrana (26.9.). Oba tituly jsou už klasickou součástí jejího repertoáru a jsou zárukou unikátní podívané šité na míru nejen rockerům. Reprízy druhé jmenované rockové opery se dokonce zúčastní i Kamil Střihavka v roli boha Apollóna. Soutěžit můžete do 18. září 2017 zde.  Akce končí ve 14:00!

Divadlo se navíc rozhodlo vzít útokem světové online obchody s hudbou a streamovací služby. Už nyní můžete jeho desky poslouchat na Spotify a v elektronické podobě je kupovat na Supraphonline . V následujících dnech se nahrávky objeví i na iTunes, Deezer, Google Play Music a mnoha dalších! Připojte se k rockově-divadelní mánii a prožijte podzim ve společnosti hudby RockOpery Praha!
Jiří Štraub
  


  
RockOpera Praha přichází s hudební spásou a exorcismem

RockOpera Praha začíná podzim s podtitulem Music Salvation, kterým se divákům rozhodla dát jasně najevo, že není jen obyčejným hudebním divadlem, ale že její výpravná ohnivá a akrobatická show se odehrává pouze za doprovodu živé kapely a velkých hlasů tuzemské nejen rockové scény.
 
„RockOpera Praha není příznivcem zpívání za doprovodu playbacku. Necháváme se inspirovat velkými rockovými koncerty a svá vystoupení obohacujeme silnými strhujícími příběhy. Ty dávají jak našim představením, tak naší hudbě další dimenzi příznačnou i pro klasické opery nebo symfonické básně. Že naše divadlo klade velký důraz i na muziku jako takovou, dokládají také naše studiové nahrávky, které se už brzy objeví v celosvětových online obchodech,“ říká výkonná ředitelka, libretistka a zpěvačka Pavla Forest.

Na prkna RockOpery Praha se po prázdninách vracejí stálice divadla jako Kamil Střihavka, Jan Toužimský, Viktor Dyk, Jiří Zonyga, Žántí a další. V repertoáru se objevují nové rockové opery jako Proces nebo Malý princ, ale také už zavedená díla, jež už jsou neoddělitelnou součástí tvorby RockOpery Praha. Jmenujme například Fausta nebo Oidipa Tyrana, jehož záznam se dokonce objevil ve vysílání České televize.

Divadlo navíc chystá koncertní premiéru připravované rockové opery 
Vymítač, která se bude inspirovat exorcismem. „Vymítač bude asi jedna z nejtemnějších a nejtvrdších oper, jaké jsme zatím udělali,“ dodává k novému projektu umělecký ředitel, klávesista a skladatel Milan Steigerwald.

Diváci RockOpery Praha, kteří sní o tom stát se pevnou součástí divadla, mají navíc nyní jedinečnou možnost se ke svému snu přiblížit. RockOpera se totiž rozhodla dát každému z nich šanci zúčastnit se 
Rockové akademie . Odtud už to může být jen krůček na prkna, jež znamenají svět. Nyní otevírané Mistrovské kurzy, do nichž může vstoupit kdokoliv, jsou určené jak pro pokročilé, tak začínající zájemce, i pro naprosté laiky, kteří chtějí třeba jen nahlédnout do zákulisí divadla.

Pod vedením odborných lektorů se každý z nich dočká individuálního přístupu. Žáci budou mít možnost učit se od takových jmen jako Kamil Střihavka, Pavla Forest, Irina Andreeva nebo Richard Scheufler. Kurzy nezahrnují zdaleka jen pěvecké disciplíny, ale také hru na baskytaru, klavír, maskérství a další. Je na každém účastníkovi, jaký obor si zvolí.

Závazné přihlášení lze provést
zde nebo na emailové adrese: asistentka@rockopera.cz.

21.9.    FAUST
26.9.    OIDIPUS TYRANUS
12.10.  ANNA KARENINA
27.10.  ROMEO & JULIE
2.11.    BARDO THÖDOL
15.11.  7 PROTI THÉBÁM
23.11.  PROCES
26.11.  MALÝ PRINC
7.12.    ANTIGONA
10.12.  MALÝ PRINC
15.12.  FAUST


foto: Archiv RockOpery Praha

 
Šéf RockOpery Praha přijel na motorce v kostýmu Anny Kareniny

Zatímco se srpen blíží ke svému konci, RockOpera Praha se už nemůže dočkat nové sezóny. Důkazem toho je i její facebookový profil , na němž se objevilo několik pozoruhodných příspěvků. Mezi nimi se nacházela také videopozvánka na připravovaná představení, v níž se objevili Honza Toužimský a skladatel, klávesista a zakladatel divadla Milan Steigerwald. Šéf RockOpery Praha se z prázdnin vrátil překvapivě v převleku za Annu Kareninu, mluvil výhradně v ruštině, zpíval ruské národní písně a představoval se jako partnerka Honzy Toužimského nebo lépe řečeno Vronského. Jeho performance zaznamenala na sociálních sítích velký úspěch.

Vstupenky na představení v nové sezóně kupujte zde .
foto: Archiv RockOpery Praha

 
RockOpera Praha bude do konce prázdnin rozdávat vstupenky navíc!

RockOpera Praha si na závěrečné období prázdnin připravila pro své diváky velkou akci. Ke každé rezervaci uskutečněné do konce letošního léta získáváte 50% slevu na dvě vstupenky na jakékoli další vybrané představení. Můžete tak začít novou sezónu RockOpery Praha s heslem Music Salvation ve velkém!
Jak představení za plnou cenu, tak představení s 50% slevou si zarezervujte zde (zvolte platbu "v hotovosti" nebo "bankovním převodem"), napište nám vaše rezervační čísla na: pokladna@rockopera.cz , do předmětu napište heslo VSTUPENKY NAVÍC, slevu nastavíme ručně a budeme Vás informovat.
Každá rezervace znamená možnost zarezervovat si další představení s 50% slevou. Pro více informací volejte pokladnu divadla: 730 51 50 55


foto: La Sonrisa

RockOpera Praha má video z Procesu a těší se na Fausta​​

RockOpera Praha se opět připomíná s jednou ze svých novějších rockových oper, a to s Procesem. Ven totiž vypustila nový singl Jen pár vět, duet Viktora Dyka a Žántí. Skladbu rovnou doprovodila i videoklipem, který má na svědomí jedna z výtvarnic RockOpery Praha Tereza Doležalová. .Srpen se dostává do druhé poloviny. Blíží se září a s ním další sezóna, kterou RockOpera Praha začne s jedním ze svých nejúspěšnějších děl – s Faustem. Viktor Dyk bude opět jako Mefistofeles usilovat o duši Jiřího Zonygy, který ztvární titulní roli. Divadlo rozezní nejen jejich hlasy, ale i zpěv Honzy Toužimského, frontmana legendární tuzemské metalové skupiny Arakain, Lukáše Písaříka z Plánu B a mnoha dalších. Přední hlasy tuzemské rockové scény se znovu sejdou na jevišti 21. září s velkou pompou, která je rockovým operám vlastní.
Vstupenky kupujte zde .

Aktuální je stále zatím poslední album RockOpery Praha, které vzniklo k rockové opeře Faust. Nahrávalo se přímo v prostorách divadla a na celý proces dohlížel multiinstrumentalista Richard Scheufler Jr., syn jednoho z předních hudebníků tuzemské scény Richarda Scheuflera, jehož baskytara je pro zvuk desky nepostradatelná. Samozřejmě se na albu objevují zpěváci, kteří vystupují i v představeních. Z desky se tedy stává dramatická kolekce s velkými hlasy českého rocku a metalu obohacená silným příběhem inspirovaným životním dílem Johanna Wolfganga von Goetheho.

Album s propracovaným bookletem můžete zakoupit zde .

Poslechněte si vybrané skladby z rockové opery Faust :


Zlo duše (Viktor Dyk)


Krysa (Honza Toužimský)


Jiří Štraub
  

foto: Libor Nedvídek

H
RockOpera Praha útočí na česká rádia

 
RockOpera Praha se v současnosti soustředí hlavně na odpočinek. Nová sezóna, která odstartuje 21. září
Faustem Jiřím Zonygou a Viktorem Dykem v hlavních rolích, je ale čím dál aktuálnější. Vstupenky ubývají a podle všeho se podzim ponese opět ve znamení rockově-literárního mejdanu s velkými hlasy tuzemské scény. Vstupenky můžete kupovat zde .
 
Divadlo ale také momentálně začalo se svými fanoušky novou akci s názvem Dostaň RockOperu do rádia!, jejímž cílem je rozhýbat český éter. Můžete se do ní zapojit i vy! Stačí napsat nebo zavolat kterékoliv stanici o písničku na přání (nemusí se nutně jednat o rockové rádio, může se klidně zaobírat středním proudem) a vyžádat si nějakou skladbu RockOpery Praha. Když sebe ve vysílání nahrajete, klidně jen na mobil, abyste měli důkaz, své přání obohatíte nějakým originálním věnováním a pošlete to přes zprávu na facebook divadla (facebook.com/rockopera.cz), odměna vás nemine. Pokud vám v rádiu řeknou, že od RockOpery Praha nic nemají, můžete divadlu napsat také, ať příslušnou stanici kontaktuje a pošle jí celou svou diskografii. Dostaňme do rádií více rocku!
 
Jiří Štraub
​​

foto: Nicola Bernard


Otevírací doba pokladny v červenci a srpnu 2017


Milí diváci,
během měsíce ČERVENCE A SRPNA 2017 bude pokladna RockOpery otevřena v běžných hodinách vždy  OD ÚTERÝ DO ČTVRTKA KROMĚ STÁTNÍCH SVÁTKŮ. I během léta můžete psát dotazy a objednávky, Vaše požadavky vyřídíme do 14 dnů, děkujeme za pochopení a přejeme všem krásné prázdniny !
  
  


Velkolepý závěr sezóny se nesl na vlně překvapení.

Pavla Forest obdržela svůj narozeninový dárek. Výpravnou knihu Jen pár vět... se všemi librety, která napsala pro RockOperu Praha. Kmotrem publikace se stala kytarová legenda Michal Pavlíček ! Jen pár vět... můžete zakoupit na pokladně divadla nebo v našem e-shopu.
Večer pak zakončila premiéra zčásti animovaného a zčásti hraného videoklipu k oblíbené písni z rockové opery Anna Karenina Ona není já. Video si odbylo své uvedení na velkém plátně před zraky několika seti diváků a nyní je ke zhlédnutí online zde.
Všem moc děkujeme za včerejší večer! Lepší závěr sezóny jsme si snad ani nemohli přát. :) Budeme se na vás těšit po prázdninách nebo 15. 7. na RockOpera Praha River Fest 5
  
  

 1. Managing Director
 2. Managing Director
 3. Managing Director
 4. Managing Director
 5. Managing Director
 6. Managing Director
 7. Managing Director
foto: Martina Jurasová


Repríza Anny Kareniny přivítá také Michala Pavlíčka

RockOpera Praha si na závěr sezóny připravila vzrušující večer. Kromě rockové opery Anna Karenina , zasazené do motorkářského prostředí a zpracované na základě klasického díla Lva Nikolajeviče Tolstého má totiž nachystané překvapení, které ohromí nejen diváky, ale i některé účinkující. Bude tak velké, že ho pokřtí legenda českého rocku Michal Pavlíček, jenž se už kdysi stal kmotrem dvojalba RockOpery Praha Oidipus Tyranus. Velkolepý závěr sezóny, repríza Anny Kareniny proběhne ve čtvrtek 15. června v holešovické budově divadla. Představení začíná v 19:00.
Vstupenky kupujte zde .
Michal Pavlíček křtí dvojalbum Oidipus Tyranus zde .

Jiří Štraub
  
  

foto: La Sonrisa


​    


  

  
 RockOpera na dětském dnu..

V rámci přiblížení rockové hudby dětem se RockOpera 10. června zúčastnila Dětského dne na Střeleckém ostrově, který pořádala Federace výkonných zaměstnanců České republiky ve spolupráci s Pražským zpravodajem.

Publikum mohlo slyšet písničky nejen z čerstvě odpremiérovaného Malého Prince, který je určený právě také dětem, ale třeba i z chystané reprízy Anny Kareniny (kterou uvádíme 15.6.) nebo z Procesu či Fausta .
Dětského dne se za RockOperu účastnila valná část umělců jako Jiří Zonyga, Milan Steigerwald, Pavla Forest, Viktor Dyk, Žántí, Marie Steigerwaldová, dále Irina Andreeva s Matějem Kohoutem, kteří předvedli pohádku z dílny světově známého divadla Theater Novogo Fronta a další.... 
Atmosféra celé akce byla opravdu letní a příjemná, přišli nás podpořit také stálí fanoušci RockOpery a na fotečky z této události se můžete podívat zde .  

  
Vrcholem sezóny bude premiéra rockového Malého Prince

Sezóna v RockOpeře Praha pomalu vrcholí. 8. června divadlo uvede svoji letošní premiéru, a to první rockovou operu pro celou rodinu Malý Princ zpracovanou na základě nadčasového díla francouzského spisovatele Antoine de Saint Exupéryho. Premiéra zároveň představuje i dovršení velkého návratu legendy českého rocku Kamila Střihavky na prkna RockOpery Praha. Ten se totiž v Malém princovi představí jako Letec a svůj hlas propůjčí postavám Krále a Hada, ztvárněným herci pohybového divadla Vladimirem Benderskim a Matějem Kohoutem. Na podobném principu se ponese celá rocková opera. Malého prince si například zahraje fenomenální Irina Andreeva a jeho hlas bude patřit mladé zpěvačce Marii Steigerwaldové. Podobně tedy jako u minulý rok uvedené verze symfonicko-rockové opery Bardo Thödol bude i zde kladen velký důraz na fyzické divadlo. Představení se samozřejmě, jak je v RockOpeře Praha zvykem, odehraje s živou kapelou a k divadlu se tentokrát připojí i Rataj Art & Colores Heroes, kteří kombinují malbu, hudbu a tanec.
RockOpera Praha pak uzavře sezónu 15. června s reprízou rockové opery Anna Karenina . O vstupenky na představení můžete soutěžit zde .

Jiří Štraub
  
                       fota z probíhajících zkoušek: Libor Nedvídek


  

Soutěž o vstupenky na červnovou Annu Kareninu 15.6. !!!

Rockeři, hrajte a vyhrajte !!! Další soutěž o volné vstupenky a další slevy najdete práve zde !!!  

  
Žántí s Milanem Steigerwaldem zvou do RockOpery Praha ze záchodů

RockOpera Praha uzavře v poslední den května svoji antickou trilogii rockovou operou Antigona . První dílo divadla minulý rok slavilo deset let od prvního uvedení. Antigona je důležitým bodem v historii RockOpery Praha a dodnes se těší oblibě nejen u nejskalnějších fanoušků. Demonstruje také, jak je Sofoklova hra stále aktuální, a že je schopna si dnes porozumět také s expresivní kytarovou hudbou.
Jako Antigona se v nadcházející repríze konané 31. května představí Žántí a Viktor Dyk se vrátí v jedné ze svých nejslavnějších rolí na prknech holešovického divadla – jako Kreon. Dále v představení uslyšíme hlasy Pavly Forest, Lukáše Písaříka, Daniely Gildenlöw Langrové, Ravena a dalších. 

Podívejte se na záchodovou pozvánku se skladatelem a klávesistou Milanem Steigerwaldem a Žántí zde.

Jiří Štraub
  
  
  
    

Pátý River Fest nabídne největší hity RockOpery Praha

RockOpera Praha sice na své domovské scéně v pražských Holešovicích během letních prázdnin utichne, ale i tak si ji budete moct užít naživo. Divadlo totiž se svou show vyjede 15. července do Českého Šternberka na již pátý ročník akce RockOpera Praha River Fest, kde bude hlavní hvězdou programu. Po tom, co minulý rok v tamějším Tábořišti u Karla předvedla speciální verzi fanoušky asi nejoblíbenější opery Faust, se letos návštěvníci mohou těšit na koncertní průřez všemi jejími operami. Kromě Vašich oblíbených hlasů, jako jsou Viktor Dyk, Jiří Zonyga, Pavla Forest, Žántí, Lukáš Písařík a další, uvidíte i velkolepou fireshow, taneční vystoupení i oblíbenou akrobacii na šálách, a to vše pod hvězdným nebem.
Mimo RockOpery Praha se na akci představí například známá folkrocková formace České srdce, Plán B s Lukášem Písaříkem (ex-Seven) nebo nadějní Self-Defence.

Vstupenky Kč á 200,- již v předprodeji, můžete je kupovat zde .

Podrobnosti naleznete zde

Jiří Štraub
  
  
    

Honza Toužimský s Jirkou Zonygou se na motorkách projížděli po jevišti RockOpery Praha

RockOpera Praha nyní žije Faustem. Peklo otevírá své brány už 25. května v 19:00 a Jiří Zonyga se připravuje na roli učence, o jehož duši bude usilovat Mefistofeles Viktor Dyk. Vstupenky kupujte zde.

Byť je Faust v současnosti hlavním bodem programu, v divadle se během posledního týdne děly i jiné věci. V neděli se natáčely záběry pro videoklip k oblíbené písni z rockové opery Anna Karenina Ona není já. Facebook RockOpery Praha ten den plnily fotografie a videa Honzy Toužimského na motorce postavené přímo na jevišti. Se svým obřím strojem dorazil na scénu i Jirka Zonyga. Záběry budou sloužit jako podklad pro vytvoření zčásti hraného a zčásti animovaného klipu.

Aktuálnějším se každý den stává také Malý princ. Irina AndreevaKamilem Střihavkou a dalšími umělci na premiéru první rodinné rockové opery pilně zkouší v podstatě nepřetržitě. Velkým překvapením bude i speedpainting zapojený do koncepce opery. Událost k Malému princovi na FB zde .

Jiří Štraub
  
    

foto: La Sonrisa

  
RockOpera Praha láká na Fausta pekelným videem

Pološílený Viktor Dyk v roli Mefistofela láká v krátkém videu na reprízu jedné z nejoblíbenějších rockových oper RockOpery Praha, díla na motivy Johanna Wolfganga von Goetheho Faust. Ta se odehraje 25. května v budově divadla v pražských Holešovicích. Dyk bude usilovat o duši Jiřího Zonygy za doprovodu tvrdé kytarové muziky z pera skladatele Milana Steigerwalda (KING SIZE). Dále se představí například frontman ARAKAINU Honza Toužimský nebo bývalý zpěvák metalových SEVEN a současný hlas rockových PLÁN B Lukáš Písařík.

Podívejte se na video s pekelnou pozvánkou:

Členové oficiálního fanklubu Lid thébský navíc budou moct den před představením přijít na zkoušku. Chcete se také stát jedním z nich? Více zde.

RockOpera Praha pilně zkouší i na očekávanou premiéru první rodinné rockové opery Malý princ s Kamilem Střihavkou a Irinou Andreevou (8. 6. 2017). Vstupenky na Fausta , Malého prince a všechna další představení můžete kupovat zde .

Jiří Štraub
    

foto: Nicola Bernard

  RockOpera dětem !

RockOpera a její protagonisté se představí 10.6. na Střeleckém ostrově ku příležitosti oslavy Dětského dne. Přijďte se se svými ratolestmi dozvědět více o nás, představíme především novou premiéru rockové opery Malý Princ , která bude určena právě také dětem. Prezentace RocOpery, které se zúčastní Viktor Dyk, Jiří Zonyga, Žántí, Pavla Forest, Milan Steigerwald a další.., bude probíhat během celého dne od 11.00 do 16.00hod a budete zde moci zakoupit naše trička, CD, plakáty, programy a vše, co s naším divadlem souvisí.


  

  

Soutěž o vstupenky na Antigonu 31.5.

Pozor pozor, další soutěž o vstupenky je na světě !
Soutěžit můžete přímo  zde !!!
  

  
V RockOpeře Praha dojde ke krvavé bitvě!

RockOpera Praha oslavila 1. května lásky čas reprízou speciálního představení Romeo & Julie po čtyřiceti letech s Jiřím Zonygou a Pavlou Forest v hlavních rolích. Dlouholetí fanoušci hlavních postav divadla Milana Steigerwalda a Pavly Forest měli možnost zavzpomínat i na klasické hity kultovní artrockové skupiny King Size, které tvoří drtivou většinu rockové opery Romeo & Julie. 
V budově RockOpery Praha ale už nyní řinčí zbraně. Divadlo se totiž připravuje na reprízu první metalové opery u nás 7 proti Thébám zpracované na základě děl antických dramatiků Aischyla a Sofokla. Jedna z nejvýpravnějších oper RockOpery Praha vrcholící bratrovražednou bitvou a metalovou pařbou s diváky přímo na jevišti proběhne 10. května   
Představí se v ní opět hvězdy současného tuzemského rocku jako Honza Toužimský (ARAKAIN), Lukáš Písařík (PLÁN B, ex-SEVEN), Viktor Dyk, (WAW), Pavla Forest (KING SIZE) a další. V kapele opět nebude chybět uznávaný český baskytarista Richard Scheufler (ex-KRUCIPÜSK, ex-PRAŽSKÝ VÝBĚR II, KING SIZE aj.) a klávesista a svébytný hudební skladatel Milan Steigerwald (KING SIZE, ex-HARMASAN, ex-VÁLEČEK aj.). Jmenovaní se podíleli i na dvojalbu k rockové opeře, které obsahuje také píseň „Chci tě svést“. Ta se momentálně účastní Czechparády na TV Rebel. Jeden z největších hitů ze 7 proti Thébám můžete podpořit zde . Hlasovat lze každé tři hodiny.
Není to poprvé, co se RockOpera Praha objevila v Czechparádě na TV Rebel. Se svou skladbou tam slavila prvenství už v minulosti. Mimochodem, o zahrání jejího hitu z rockové opery Antigona „Slzy nedojmou“ si v současnosti do českého éteru volají i posluchači Rádia Beat.

Píseň " Chci tě svést ".

Jiří Štraub
  

7 PROTI THÉBÁM
foto: La Sonrisa
 1. Title 1
 2. Title 2
 3. Title 3
 4. Title 4
 5. Title 5
 6. Title 6
 7. Title 7
 8. Title 8
 9. Title 9

  OČEKÁVANÁ PŘEDSTAVNÍ RockOpery Praha JSOU NA SPADNUTÍ !!!

RockOpera Praha se intenzivně připravuje na reprízu své nejnovější rockové opery Proces. Absurdně-humorné dílo na motivy románu Franze Kafky se odehraje jen pět dní před speciálním prvomájovým představením Romeo & Julie po čtyřiceti letech , v němž si hlavní role zahrají Jiří Zonyga a Pavla Forest.
Proces, který divadlo uvede 26. dubna navíc představuje další rockovou operu, ve které dostal roli Kamil Střihavka. Ten se často objevuje i v Romeovi & Julii jako Vévoda. Legenda českého rocku se také zúčastní chystané premiéry Malého prince (8. června), kde ztvární nejen jednu z hlavních rolí – letce, ale promění se zároveň i v Krále nebo hada. Malý princ zpracovaný na základě díla Antoine de Saint-Exupéryho představuje první rodinnou rockovou operu RockOpery Praha. Co se hudební stránky týče, skladatel Milan Steigerwald nedávno přiznal, že se při tvorbě nechal částečně ovlivnit také alternativním rockem osmdesátých let.
V nadcházejících reprízách Procesu a Romea & Julie se objeví Viktor Dyk, který má v první jmenované rockové opeře dokonce hlavní roli – soudně stíhaného úředníka Josefa K. Obě představení jsou tak provázaná, že se RockOpera Praha rozhodla dát divákům jedinečnou příležitost. Vyhlásila soutěž, ve které mohou jedinou odpovědí vyhrát vstupenky na Proces i
Romea & Julii - viz níže.

Událost k Procesu na Facebooku zde.  

Jiří Štraub 

PROCES, foto: Libor Nedvídek
ROMEO A JULIE, foto: Libor Nedvídek

1. ROCKOVÝ SALÓN - VERNISÁŽ

6.4. 2017 proběhla vernisáž umělců RockOpery s názvem 1. Rockový salón. Fotografie a kresby v obou foyer divadla můžete přijít shlédnout až do konce divadelní sezóny.

foto: Libor Nedvídek
 1. Title 1
 2. Title 1
 3. Title 2
 4. Title 3
 5. Title 4
 6. Title 5
 7. Title 6
 8. Title 7
 9. Title 8
 10. Title 9
 11. Title 10
 12. Title 11
 13. Title 12
 14. Title 13
 15. Title 14
 16. Title 15
 17. Title 16
 18. Title 17
 19. Title 18
 20. Title 19

SOUTĚŽTE s RockOperou Praha o vstupenky na Proces a Romea & Julii

RockOpera Praha si pro vás připravila soutěž k jejím nadcházejícím reprízám rockových oper Proces (26. dubna 2017) a Romeo & Julie po čtyřiceti letech (1. května 2017). Když správně přiřadíte jména zpěváků a herců divadla k siluetám (níže), můžete vyhrát:

2x2 vstupenky na Proces a Romea & Julii po čtyřiceti letech
2x2 vstupenky na Proces
2x2 vstupenky na Romea & Julii po čtyřiceti letech
150 Kč slevu na vstupenky na obě představení
150 Kč slevu na vstupenku na Proces
150 Kč slevu na vstupenku na Romea & Julii po čtyřiceti letech
Své odpovědi zasílejte do 19. dubna 2017 na e-mailovou adresu pokladna@rockopera.cz a do předmětu uveďte heslo: „Soutěž Proces Romeo“. Do těla e-mailu nezapomeňte uvést své jméno a příjmení.

Proces na motivy známého románu Franze Kafky je nejnovější rocková opera v repertoáru RockOpery Praha. Premiéru měla minulý rok a diváci si mimo hudby pochvalují především její absurdně-komické pojetí. V hlavní roli: Viktor Dyk. Dále hrají a zpívají: Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Jiří Zonyga, Lukáš Písařík, Pavla Forest a další.

Romeo & Julie po čtyřiceti letech je nadsazenější verze rockové opery na motivy nesmrtelné tragédie Williama Shakespeara Romeo & Julie. Dvě třetiny rockové opery tvoří upravené verze skladeb kultovní artrockové skupiny zakladatelů divadla Milana Steigerwalda a Pavly Forest King Size. V hlavních rolích: Pavla Forest a Jiří Zonyga. Dále hrají a zpívají: Kamil Střihavka, Viktor Dyk, Honza Toužimský a další.
PROCES, foto: Libor Nedvídek
ROMEO A JULIE, foto: Libor Nedvídek

VZPOMÍNKA NA PROCES 9.3. 2017
Vzpomínka na Proces 9.3. objektivem fotografa Libora Nedvídka. Hráli jsme i náš nový singl, ve kterém slyšíme hlasy hlavního představitele Viktora Dyka, Pavly Forest a Petra Opavy! Dlouhým potleskem ve stoje si diváci "Žert" zasloužili i jako přídavek. Poprvé v představení zazářil i Kamil Střihavka. Nenechte si ho ujít opět naživo 26.4.2017 v RockOpeře Praha! Vstupenky zakoupíte zde.

 1. Title 1
 2. Title 2
 3. Title 3
 4. Title 4
 5. Title 5
 6. Title 6
 7. Title 7
 8. Title 8
 9. Title 9
 10. Title 10
 11. Title 11
 12. Title 12
 13. Title 13
 14. Title 14
 15. Title 15
 16. Title 16
 17. Title 17
 18. Title 18
 19. Title 19
 20. Title 20
 21. Title 21
 22. Title 22
 23. Title 23
 24. Title 24
 25. Title 25
 26. Title 26
 27. Title 27
 28. Title 28
 29. Title 29
 30. Title 30
 31. Title 31
 32. Title 32
 33. Title 33
 34. Title 34
 35. Title 35
 36. Title 36
 37. Title 37
 38. Title 38
 39. Title 39
 40. Title 40

RODINNÉ VSTUPNÉ !!! 
Milí diváci, v souvislosti s uvedením rockové opery Malý princ, která bude určena nejen dospělým divákům, ale i dětem, jsme pro Vás připravili zcela nově RODINNÉ VSTUPNÉ, které platí na všechny naše opery. Rodinné vstupné je určeno rodinám s dětmi do 15 let a platí od 3 osob výše. Při zakoupení 2 běžných vtupenek máte nárok na 50% slevu pro dítě do 10 let a na 30% slevu pro dítě od 11 do 15 let. Počet dětských vstupenek není omezen. Slevu získáte  zde .

PREMIÉRA 8.6. 2017 MALÝ PRINC již v prodeji!!!
RockOpera nelení a připravila pro Vás v této sezoně další premiéru!!! Hlavní role v adaptaci díla Antoine de Saint-Exupéryho se ujme mistryně pohybového divadla světového formátu Irina Andreeva. Rocková opera bude prvně v historii od vzniku divadla RockOpera Praha zaměřena i na dětské publikum a hudebně bude vycházet především z alternativního rocku, gothic rocku a art rocku. Objeví se v ní i dětské popěvky. 
V dalších rolích se představí  KAMIL STŘIHAVKA, Viktor Dyk, Pavla Forest a mnoho dalších... 

Především dětskému divákovi bychom rádi věnovali víkendová odpolední představení, která budeme postupně zařazovat do našeho programu od podzimu 2017!!! Více info již brzy na našem webu.


Fotogalerie, foto: Libor Nedvídek
9.3.2017 Proces 

5.2. 2017 ROCKOPERA POPRVÉ V PLZNI !!!​
Do Plzně jsme vyrazili v rámci našich divadelních zájezdů či dalších hudebních akcí vůbec poprvé. Pro tuto příležitost jsme vytvořili set největších hitů a divácky nejoblíbenějších skladeb, díky nimž se plzeňské publikum mohlo seznámit s celým naším repertoárem. Návštěvníci večera v plzeňském divadle Alfa si užili Kamila Střihavku, Honzu Toužimského, Viktora Dyka nebo Jiřího Zonygu.

Fotogalerie
5.2.2017 Alfa, Plzeň

 1. Title 1
 2. Title 2
 3. Title 3
 4. Title 4
 5. Title 5
 6. Title 6
 7. Title 7
 8. Title 8
 9. Title 9
 10. Title 10
 11. Title 11
 12. Title 12
 13. Title 13
 14. Title 14
 15. Title 15
 16. Title 16
 17. Title 17
 18. Title 18
 19. Title 19
 20. Title 20