Hororová rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest o ohyzdném monstru s lidskými city.

​Koncertní premiéra 31.12. 2018

Koupit vstupenky na silvestrovskou premiéru
Termíny představení

Takhle vypadá upoutávka na silvestrovskou koncertní premiéru Frankensteiena. Podívejte se.

O opeře

RockOpera Praha pokračuje ve své strašidelné sérii s adaptací jednoho z nejklasičtějších hororových děl, románu Frankenstein od anglické spisovatelky Mary Shelleyové. Jak je patrné z hudebních ukázek, jaké divadlo zveřejnilo na svém YouTube kanálu, tentokrát z hudebního hlediska vsadí hlavně na syntézu metalu a elektroniky.

Příběh vypráví o šíleném pokusu doktora Viktora Frankensteina, který oživí ohyzdné monstrum s lidskými city. Dílo z devatenáctého století se zaobírá otázkou stvoření a nechalo se do určité míry inspirovat antickou mytologií. Znepokojující příběh se těší velké oblibě dodnes, a to také díky jeho mnoha filmovým podobám. Nejznámějším představitelem Frankensteinova monstra je britský herec Boris Karloff, jenž se ve své roli poprvé objevil na plátně v roce 1931.


  
Tvůrčí tým

Hudba: Milan Steigerwald   Libreto: Pavla Forest   Režie: Roman Štolpa   Choreografie: Irina Andreeva   Asistentka režie: Eva Petrášková   Scénografie: Pavla Forest   Kostýmy: Lucie Konopíková   Grafika: Michaela Fišerová, Tereza Doležalová   Sound Engineer: Richard Scheufler Jr.   Jevištní mistryně: Jana Eichlerová   Media Relations: Tomáš Kopečný, Jiří Štraub    


Zatím známé obsazení    

Uvedené obsazení je orientační a bez záruky. Pořadatel si vyhrazuje právo obsazení ze zdravotních či jiných obdobně závažných důvodů kdykoliv změnit.

Viktor Dyk, Jan Toužimský, Žántí, Pavla Forest a další.