Under Construction
Rocková opera Milana Steigerwalda a Pavly Forest na motivy románu Lva Nikolajeviče Tolstého.
 
Premiéra 25. 11. 2015 v RockOpeře Praha.

Koupit vstupenky
Termíny představení
Merchandising
O opeře
Anna Karenina, manželka státního úředníka a milující matka s morálními hodnotami, se stane hrdinkou hledající opravdový cit a upřímnost v lásce, ženou odsouzenou společností za svou nevěru a nepřípustné chování, sebevražedkyní, jejíž rozvrácená psychika, zoufalství a beznaděj ji donutí ukončit život. Neobyčejný nadčasový příběh o zásahu vášně do osudu poměrně vyrovnaného manželského páru se stal i předlohou k nové rockové opeře Milana Steigerwalda a Pavly Forest.
 
„Vykolejení z běžného stavu věcí, emoční napětí a síla neovladatelných citů je to, co Annu Kareninu dělá velkým literárním dílem, ale zároveň souzní i s podstatou rocku, s jeho vypjatým hudebním výrazem,“ popisuje libretistka a představitelka Anny Kareniny Pavla Forest. Právě rockově-metalové zpracování umocňuje klasický příběh z románu Lva Nikolajeviče Tolstého, dodává mu novou dynamiku a přenáší ho do současné doby. Odpovídat tomu bude i vizuální podoba představení, která kromě energické hudby a dech beroucích artistických čísel nabídne i originální kostýmy, stylové masky, ohnivou a světelnou show.
 
Děj se odehrává v motorkářském klubu, který se v představení stává symbolem státu, hierarchie a řádu. Na jeho pozadí se diváci seznámí s tragickým osudem Anny Kareniny, jejího muže i milence a poznají další zlomové situace v rodinách Oblonských a Levinových. Především však nahlédnou do vnitřního světa jednotlivých postav, které vyvolává spoustu otázek. Jakou roli hraje láska a rodina v lidském životě? Má člověk za každých okolností jít za svým štěstím a vášní? Jak vlastně vypadá ideální vztah mezi mužem a ženou? „Téma sedí i na dnešní dobu. Neustále řešíme lidské vztahy, životní krize, nespokojenost s vlastními životy, úsilí o změnu a štěstí, morální hodnoty či postavení ve společnosti. Hra člověku dává prostor zamyslet se nad vlastními problémy a svým způsobem může i někoho pobídnout v jejich řešení,“ doplňuje režisér Roman Štolpa.
 
Ústřední trojúhelník ztvárňují Pavla Forest (Anna Karenina), Jiří Zonyga (manžel Alexej Karenin) a Jan Toužimský (milenec Alexandr Vronskij), jejichž výrazné hlasy doplní živá kapela v čele s hudebníkem Milanem Steigerwaldem. V představení se dále objeví Viktor Dyk, Žántí, Petr Semerád, Jana Paňková, Salvi Salvatore a řada dalších. Inscenaci oživí akrobaté s choreografií od úspěšné Iriny Andreevy a skupina Pyroterra, která předvede svoji fascinující performance plnou ohně, pyrotechniky a tance. Režie rockové opery Anna Karenina se již tradičně ujal Roman Štolpa.

Tvůrčí tým

Hudba: Milan Steigerwald    Libreto: Pavla Forest    Režie: Roman Štolpa    Choreografie: Irina Andreeva    Kostýmy: Lucie Konopíková    Scénografie: Pavla Forest    Projekce: Michaela Fišerová, Tereza Doležalová    Grafika: Michaela Fišerová    Lighting desing, světelná režie: Vladimír Neubauer    Zvuková režie: Ondřej Martínek    Masky, líčení: Hana Poršová    Asistent režie: Eva Petrášková    Jevištní technika, rekvizitář: Jana Eichlerová    Garderoba: Adriana Pítrová    Media relations: Tomáš Kopečný    Inspicient: Luboš Vayhel

Obsazení

Anna Karenina: Pavla Forest
Alexej Karenin: Jiří Zonyga
Alexandr Vronskij: Jan Toužimský
Stěpan Oblonskij: Viktor Dyk
Darja Oblonská: Žántí
Nikolaj Levin: Petr Semerád
pachan - šéf gangu: Petr Opava
Kitty Ščerbacká: Jana Paňková
Uvedené obsazení je orientační a bez záruky. Pořadatel si vyhrazuje právo obsazení ze zdravotních či jiných obdobně závažných důvodů kdykoliv změnit.
Konstantin Levin: Salvi Salvatore
motorkáři: Matěj Kohout, Irina Andreeva, Adéla Trejbalová, Jana Eichlerová, Eva Petrášková
barmani: Pyroterra

Fotogalerie

 1. Title 1
 2. Title 2
 3. Title 3
 4. Title 4
 5. Title 5
 6. Title 6
 7. Title 7
 8. Title 8
 9. Title 9
 10. Title 10
 11. Title 11
 12. Title 12
 13. Title 13
 14. Title 14
 15. Title 15
 16. Title 16
 17. Title 17
 18. Title 18
 19. Title 19
 20. Title 20
 21. Title 21
Video
 1. Náhled na zkoušku 15. 11.
 2. Instrumentální ukázky
 3. Kopačky (Honza Toužimský, Žántí)