10 DŮVODŮ, PROČ MUSÍ KAŽDÝ METALISTA NAVŠTÍVIT ROCKOPERU PRAHA

VSTUPENKY ZDE
1) TOHLE JINDE NEZAŽIJEŠ
Už léta připravujeme co nejsilnější formu hudebně-divadelního zážitku. A co z toho vzniklo? Troufneme si říct, že něco takovýho nikde jinde neuvidíš! Ani v Česku, ani ve světě.
 
Nabušenými výkony tě rozpálí naše živá kapela. Do uší ti nalejeme prvotřídní hudební i dramatický nářez plný nezkrotných emocí - od radosti, zamilovanosti či dojetí až po napětí, strach a děs. Tragická dramata ti přes muziku převypráví charismatičtí zpěváci, herci, akrobati a tanečníci, ze kterých tě bude mrazit po zádech. Všechno je zabalené do naprosto originálního výtvarného hávu, který se ti vryje pod kůži.
2) ŽIVĚ A NAHLAS - žádnej muzikál!
Dá se atmosféra jako v klubu nebo na fesťáku vytvořit v divadle? Dá! Kapelu RockOpery Praha nezavíráme do orchestřiště, očaruje tě přímo z pódia. Nepřehlédneš fenomenální rytmiku: vynikající souhru Martina Ivana (nejžádanější basák v Česku) a Richarda Scheuflera jr. (bubeník tělem i duší). Duo kytarových mágů tvoří vynikající hráč David Pavlík (sólová kytara) a mistr riffů Jan Peš (rytmická kytara). Náladu rozdává hudební kouzelník a bavič Miloslav Kočí (percusse, didgeridoo). Vůdčím článkem kapely je přímo autor hudby, šéfdirigent a virtuózní klavírní a klávesový hráč v jedné osobě - Milan Steigerwald.
 1. Milan Steigerwald - dirigent, klávesy
  Milan Steigerwald - dirigent, klávesy
 2. David Pavlík - sólová kytara
  David Pavlík - sólová kytara
 3. Jan Peš - rytmická kytara
  Jan Peš - rytmická kytara
 4. Maťo Ivan - basová kytara
  Maťo Ivan - basová kytara
 5. Richard Scheufler jr. - bicí
  Richard Scheufler jr. - bicí
3) ŠPIČKOVÉ HLASY
Mají zlato v hrdle a zpívají nejen hlasem, ale i srdcem! Honza Toužimský z Arakainu, Kamil Střihavka, Viktor Dyk, Pavla Forest, Vlasta Horváth, Jiří Zonyga, Žántí z Matahari, Daniela Langrová, Linda Fait, Helena Kubelková, Mirka Časarová, Petr Opava, Lukáš Písařík, RAVEN a mnoho dalších... RockOpera Praha spojuje známé profesionály s mladými talentovanými zpěváky. Ti pocházejí zejména z řad studentů našeho vlastního oddělení rockové opery Mezinárodní konzervatoře Praha .
 1. Jan Toužimský
  Jan Toužimský
 2. Kamil Střihavka
  Kamil Střihavka
 3. Viktor Dyk
  Viktor Dyk
 4. Vlasta Horváth
  Vlasta Horváth
 5. Pavla Forest
  Pavla Forest
 6. Miroslava Časarová
  Miroslava Časarová
 7. Lukáš Písařík
  Lukáš Písařík
 8. Žántí
  Žántí
 9. Jiří Zonyga
  Jiří Zonyga
4) ÚCHVATNÁ A STYLOVÁ SHOW
Oheň, světla, pohyb, akrobacie! Nech se přistihnout v momentu okouzlení s otevřenou pusou. Vše od nejlepších profesionálů v oboru. Fyzické divadlo, závěsné šály, light toys, hořící tyče, křídla isis, ohnivé kruhy, vějíře, plivání ohně... To vše navíc ve stylovém výtvarném zpracování kostýmů, scény a líčení. Nápadné motivy, punkové účesy, roztrhané punčochy, těžké Steelky...
 1. Pyroterra
  Pyroterra
 2. Salvi Salvatore
  Salvi Salvatore
 3. Jana Paňková
  Jana Paňková
 4. Matěj Kohout
  Matěj Kohout
 5. Michaela Hradecká
  Michaela Hradecká
 6. Jan Hnilička
  Jan Hnilička
 7. Tereza Georgievová
  Tereza Georgievová
 8. Michael Erban
  Michael Erban
 9. Irina Andreeva
  Irina Andreeva
 10. Natálie Lenka Ryšavá
  Natálie Lenka Ryšavá
5) ORIGINÁLNÍ DÍLO ČESKÝCH AUTORŮ
Milan Steigerwald a Pavla Forest - velice kreativní muzikanti s neomezenou fantazií, širokým vzděláním, hromadou zkušeností a bohatou hudební minulostí (např. KING SIZE). Dlouholetí partneři pracovní i životní. RockOpera Praha, kterou založili, se soustředí výhradně na zpracování jejich vynikajících děl.
 
Autor hudby je ovlivněn převážně zahraniční tvorbou, za všechny vlivy můžeme jmenovat třeba Rammstein, System of a Down, Korn, Slipknot, Limp Bizkit, P.O.D., Guano Apes, Van Halen, Nickelback ale patří tam i řada dalších, méně známých interpretů.
 1. Milan Steigerwald
  Milan Steigerwald
 2. Pavla Forest
  Pavla Forest
6) NESMRTELNÉ PŘÍBĚHY
Víš, jak se dá natvrdo zhmotnit dávný příběh? Inscenacím RockOpery Praha vdechuje život známý herec a skvělý režisér Roman Štolpa, který na to recept rozhodně má! Umí předat hercům správnou energii, naladit struny jejich různorodé aury tak, aby tě pak při představení v harmonii s hudbou neúprosně vtahovali do děje. K režírování hereckých akcí nevynechává snad jediný kout arény, často se hraje přímo mezi diváky!
 1. Roman Štolpa
  Roman Štolpa
7) NETRADIČNÍ ARÉNA
RockOpera Praha - 17 let stará divadelní aréna, která vznikla přeměnou skladiště Holešovické tržnice v nový multifunkční prostor. Jeviště (orchéstra) ve spodní části amfiteátru je uzavřeno hledištěm o třech sektorech se 768 sedadly. Díky strmé elevaci uvidíš perfektně odkudkoliv. Přesvědč se ve  virtuální prohlídce na Google Maps .
 
Už jen vstoupit a rozhlédnout se je zážitek sám o sobě!
8) SKVĚLÁ GRAFIKA
Fascinující digitální ilustrace, nápadité motivy, animované projekce a nezaměnitelné komiksové zpracování profesionálních výtvarnic Michaely Fišerové, Terezy Doležalové a Lindy Fait. Ať už si prohlížíš divadelní program, webové stránky nebo BigBoard, vše je perfektně stylizované do originální výtvarné podoby.
 1. Michaela Fišerová
  Michaela Fišerová
 2. Linda Fait
  Linda Fait
 3. Tereza Doležalová
  Tereza Doležalová
9) BUDEŠ U NÁS JAKO DOMA
Na naše akce chodí skvělý lidi, mezi kterýma se budeš cítit báječně. Rádi se u nás setkávají - ať už nezávisle nebo v rámci oficiálního fanklubu. Určitě mezi nás zapadneš i ty!
 
Díky našim divákům můžeme vůbec existovat. Nemáme totiž žádného velkého zákulisního investora. Všechno si děláme sami. V diváckých anketách za poslední roky však 54 % respondendtů uvedlo, že se o nás dozvěděli díky doporučení známého. To je hlavní důvod, proč jsme v roce 2013 měli 5358 diváků, 2014 už 7003 diváků a letos atakujeme hranici 10.000 diváků!
 
Co si o nás lidi myslí?
Klikni a podívej se na recenze
10) PODÍVEJ SE NA TOHLE VIDEO
A DALŠÍ DŮVOD NEPOTŘEBUJEŠ
Zažij to osobně!
Slova, obrázky ani nahrávky nestačí. Tvůj osobní zážitek nic nenahradí.
Termíny představení